Site Taşıma All in One Migration eklentisi ile kolayca

Sitenizi taşımak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu kelimeyi yazar yazmaz hemen o unutulmaz anons aklıma geldi… “overlok makinesi ayağınıza geldi…”  🙂 Bu tatta bir giriş oldu konuya ama gerçekten “all in one migration” ile sitenizi istediğiniz domaine o kadar rahat taşıyorsunuzki. Bu işlem bu kadar kolay mı yapılıyormuş dedirten bir eklenti.

Normalde aynı domaini farklı bir hostinge taşımak o kadar da zor değil. Anadizin yedeğinizi alırsınız, veritabanı yedeğinizi alırsınız ve yeni hostingde yüklersiniz. Ama farklı bir domaine taşıma noktasında veritabanında bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. -ki veritabanında yapacağınız değişiklik tüm verileri kaybetmenize neden olacaktır. Zorluk derecesi olarak ‘orta’ düzeydedir. Ufak’ta olsa kod bilgisi gerektirir.

İşte bu noktada all in one migration devreye giriyor. Ücretsiz kısmı 512MB’a kadar aktarım yapmanızı sağlıyor. 20+ site taşıdım bu eklentiyle henüz 512MB’ı geçen bir sitem olmadı. 512 MB’dan büyük boyutlu dosyalarınızı aktarmanız için premium sürümü de mevcut.

Dosyalarınızı export (dışarı taşıma) ederken File seçeneğini seçerek direkt indireceğiniz gibi FTP hesabınıza ya da dropbox, onedrive, googledrive, digitalocean, googlecloud gibi dosya depolama ortamlarınıza direkt aktarabiliyorsunuz. İmport (içe aktarma) işleminiz esnasında da yine bu platformlardan dosyalarınızı seçebiliyorsunuz.

Max Upload Size

Eklentiyi kullanırken karşılaştığım max_upload_size problemini .htaccess dosyanız ya da config.php dosyanızda yapacağınız değişikliklerle giderebilirsiniz. Upload dosya boyutunu arttırma konusunda detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

4 Yorum

 1. Carol Heisenberg 18 Kasım 2016 at 21:48

  Hi, this is a very useful article. It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout.

  1. Micheal Fabise 18 Kasım 2016 at 21:50

   Thanks Carol, glad you liked it. Nice to see you around.

   1. Max Ruiney 18 Kasım 2016 at 21:53

    Hey guys, thanks for the useful information.

 2. Thomas Jahnson 18 Kasım 2016 at 21:55

  Hi, this is cool but i know something cooler than this, sleeping!

Sende yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir